СХІДНИЦЬКІ ДЖЕРЕЛА


Курортний комплекс Східниця має багато профільний характер, що поєднує дію курортів трьох типів Трускавця, Боржомі, Кисловодська.


Мінеральні джерела Східниці займають територію у 8 квадратних кілометрів.

Східницька "Нафтуся" - безцінний дар природи. Ресурси мінеральної води за різними оцінками коливаються від 80 до 100 кубічних метрів на добу, майже вдвічі переважаючи водні ресурси Трускавця.

Води ідентичні трускавецькій "Нафтусі". Застосовуються при різних захворюваннях нирок. Ними можна також лікувати хронічний гепатит, холецистит, жовчнокам'яну хворобу.

Джерело №1

Це гідрокарбонатно-натрієво кальцієва вода. Науковці Львівського медичного інституту, Одеського науково-дослідного інституту курортології та фізіотерапії і місцеві лікарі радять вживати цю воду при таких захворюваннях: сечокам’яні хвороби, хронічних пієлонефритах, хронічних пієлоцистах не туберкульозного походження, а також при недугах жовчовидільної системи.

Джерело №2-с  (10 хвилин пішки від вілли)

Це гідрокарбонатно-натрієві, середньої мінералізації (типу “Боржомі”, “Поляна Квасова”). За фізіологічною дією вода “2-с“ впливає на кислотно-лужну рівновагу, сприяє зменшенню кислотноутворюючої функції шлункових залоз. Застосовуються з великим ефектом при гастритах з підвищеною та нормальною кислотністю, виразковій хворобі, хронічних панкреатитах, колітах.

Джерело №3

Це слабо мінералізована слабо-кисла гідрокарбонатно-кальцієва вода. Вода має сечогінну та протизапальну дію, покращує циркуляцію крові в організмі, при зниженій функції сприяє відновленню
нормальної роботи нирок.

Джерело №8, 9, 10 (бювет)

Ці води гідрокарбонатно-кальцієві. Їх рекомендують при захворюваннях печінки та жовчних шляхів (хронічні холецистити, жовчнокам’яна хвороба, хронічні гепатити), а також при патології се вивідних шляхів, нирок (сечокам’яна хвороба, хронічний пієлонефрит). Під дією цих вод посилюється сечовидільна функція нирок, підвищується діурез (виділення сечі), а також фільтраційна функція нирок.

Джерело №15

Вода з цього джерела з високим вмістом заліза, вуглекислоти і марганцю. Аналогів такого джерела в Україні більше не має. Воду цього унікального джерела рекомендовано вживати при хронічних захворюваннях шлунка з пониженою кислотністю. Що супроводжується анеміями, а також при інших видах анемії, після кровотеч, пізніх хлорозів. Ця вода особливо допомагає у виведенні з організму радіонуклідів.

Джерело №13

За своїми фізико-хімічними властивостями воно подібне до джерела №15. Вода гідрокарбонатно-кальцієва. При вживанні цієї води змінюється секреторна функція шлункових залоз з різною інтенсивністю, зростає вироблення пепсину. Іони двовалентного заліза як специфічних регенератор крові, прискорюють утворення еритроцитів і служать своєрідним будівельним матеріалом для гемоглобіну. Ця вода сприяє виведенню з організму радіонуклідів.

Джерела №25 і 26. НАФТУСЯ  (10 хвилин пішки від вілли)

За своїм хімічним складом це слабо мінералізовані, гідрокарбонатно-сульфатно-кальцієво-магнієві
води цих джерел мають всі характерні групи мікроорганізмів для вод типу “Нафтуся”. Їх рекомендують вживати при захворюваннях нирок та після хвороби Боткіна.