СХІДНИЦЬКІ ДЖЕРЕЛА ТА ЧИМ ЗАНЯТИСЯ.


Курортний комплекс Східниця має багато профільний характер, що поєднує дію курортів трьох типів Трускавця, Боржомі, Кисловодська.
Крім мінеральних вод є неймовірна кількість різних атракцій, про які можете прочитати після опису мінеральних вод.
На курорті вода п'яти видів: типу "Нафтуся" та "Боржомі", гліцеринова, залізиста, бромна.

Джерело №1

Це гідрокарбонатно-натрієво кальцієва вода. Науковці Львівського медичного інституту, Одеського науково-дослідного інституту курортології та фізіотерапії і місцеві лікарі радять вживати цю воду при таких захворюваннях: сечокам’яні хвороби, хронічних пієлонефритах, хронічних пієлоцистах не туберкульозного походження, а також при недугах жовчовидільної системи.

Джерело №2-с  (10 хвилин пішки від вілли)

Це гідрокарбонатно-натрієві, середньої мінералізації (типу “Боржомі”, “Поляна Квасова”). За фізіологічною дією вода “2-с“ впливає на кислотно-лужну рівновагу, сприяє зменшенню кислотноутворюючої функції шлункових залоз. Застосовуються з великим ефектом при гастритах з підвищеною та нормальною кислотністю, виразковій хворобі, хронічних панкреатитах, колітах.

Джерело №3

Це слабо мінералізована слабо-кисла гідрокарбонатно-кальцієва вода. Вода має сечогінну та протизапальну дію, покращує циркуляцію крові в організмі, при зниженій функції сприяє відновленню
нормальної роботи нирок.

Джерело №8, 9, 10 (бювет)

Ці води гідрокарбонатно-кальцієві. Їх рекомендують при захворюваннях печінки та жовчних шляхів (хронічні холецистити, жовчнокам’яна хвороба, хронічні гепатити), а також при патології се вивідних шляхів, нирок (сечокам’яна хвороба, хронічний пієлонефрит). Під дією цих вод посилюється сечовидільна функція нирок, підвищується діурез (виділення сечі), а також фільтраційна функція нирок.

Джерело №15

Вода з цього джерела з високим вмістом заліза, вуглекислоти і марганцю. Аналогів такого джерела в Україні більше не має. Воду цього унікального джерела рекомендовано вживати при хронічних захворюваннях шлунка з пониженою кислотністю. Що супроводжується анеміями, а також при інших видах анемії, після кровотеч, пізніх хлорозів. Ця вода особливо допомагає у виведенні з організму радіонуклідів.

Джерело №13

За своїми фізико-хімічними властивостями воно подібне до джерела №15. Вода гідрокарбонатно-кальцієва. При вживанні цієї води змінюється секреторна функція шлункових залоз з різною інтенсивністю, зростає вироблення пепсину. Іони двовалентного заліза як специфічних регенератор крові, прискорюють утворення еритроцитів і служать своєрідним будівельним матеріалом для гемоглобіну. Ця вода сприяє виведенню з організму радіонуклідів.

Джерела №25 і 26. НАФТУСЯ  (10 хвилин пішки від вілли)

За своїм хімічним складом це слабо мінералізовані, гідрокарбонатно-сульфатно-кальцієво-магнієві
води цих джерел мають всі характерні групи мікроорганізмів для вод типу “Нафтуся”. Їх рекомендують вживати при захворюваннях нирок та після хвороби Боткіна.

Чим зайнятися в Східниці:

Ландшафтний парк Пантелеймона Цілителя
Парк був відкритий в Східниці відносно недавно, в 2013 році. Названий він дуже символічно, як для оздоровчого курорту, адже святий Пантелеймон лікував людей безоплатно. На площі у 8 га, висаджені каштани і магнолії, вимощені доріжки, встановлені лавочки, ліхтарі і скульптурні композиції, що нагадують про важливі події в історії Східниці. Тут можна просто відпочивати на траві, прогулюватися, грати з дітьми або займатися спортом.


Курорт більше розрахований на оздоровлення, але в окрузі можна знайти багато цікавого.
Гірськолижні курорти
Навколо Східниці можна знайти масу невеликих гірськолижних курортів або окремих схилів, тому ваша гірськолижна зима може виявитися вкрай активною. Розберемося, куди зручно добиратися:
1. «Буковиця» (м. Борислав, 17 км від Східниці). Бугельні підйомники та один крісельний, три траси (200, 300 і 700 м). Для забезпечення схилів працюють снігопушки. Є траса для сноутюбінга.
2. «Крутогір» (м Борислав, 10 км від Східниці). 1 бугельний підйомник і 1 мультиліфт, 2 траси низької (200 м) і середньої (400 м) складності. Також є підготовлена санна гірка.
3. Плай (с. Плай, 64 км від Східниці). Курорт включає 1 бугельний і 2 крісельних підйомника, найдовший з яких 1200 м. Всього налічується 5 трас різної складності і навчальна зона з мультиліфтом.
4. Та багато підйомників в районі села Славсько (50км).
Фортеця Тустань. 49°11’31.7?N 23°24’34.8?E.
Руїни легендарного замку на скелі в Тустані знаходяться зовсім поруч від Східниці — всього 8 км, які при великому бажанні можна подолати в якості прогулянки. При таких умовах цю пам’ятку просто не можна не відвідати. Місто-форт на скелях функціонував протягом ІХ-ХVІ століть, поки не втратив актуальності і не зруйнувався. Навіщо ж їхати в Тустань, якщо від замку майже нічого не залишилося? Щоб відчути дух часу і насолодитись неймовірною панорамою, яка колись відкривалася з його стін. Крім того, поруч зі скелею працює історичний музей «Тустань», де ви зможете побачити, як виглядала твердиня.
Скелі Юшкова яма. 49°10’40.4?N 23°27’04.0?E.
Скелі Юшкова яма — не на слуху у туристичних гідів, хоча це найбільший скельний комплекс у Львівській області. Тут немає протоптаних стежок і натовпів туристів, зате є первозданна природа, загадкові валуни, вище довколишніх гір, ну і прекрасна локація для неповторних світлин.
Скелі Довбуша. GPS-координати місця: 49°02’36.2?N 23°40’54.0?E.
Ми вже неодноразово розповідали про це унікальне місце, але просто неможливо не згадати знову, тим більше, що від Східниці до них лише 1 годину їзди! Неймовірна локація з величезними валунами-скелями посеред гір була лігвом банди українських Робін Гудів — опришків — під проводом знаменитого Олекси Довбуша.

Водоспади
Якщо ви фанат тривалих прогулянок по горах, прагнете своїми очима побачити чудеса природи або хочете помедитувати в місці з унікальною енергією, то вам несказанно пощастило. Як відомо шум води відноситься до так званого «білого шуму», здатному заспокоїти і позбавити від стресу. В окрузі Східниці можна знайти як мінімум 5 відомих водоспадів: Кам’янка (можна доїхати машиною до самого водоспаду) 49°02’00.8?N 23°33’50.2?E, Гуркало 49°05’03.9?N 23°28’20.8?E, Лазний 49°08’55.2?N 23°20’27.5?E, Сопіт 49°07’59.3?N 23°22’42.0?E, Сукольський 48°59’32.6?N 23°37’39.0?E.
«Карпатське море» 49°09'26.8"N 23°22'05.8"E
ще один інстаграмний об'єкт будови з нотками апокаліпсису - море посеред Карпатських гір, які славляться чистими річками? Дійсно, моря з пісочним пляжем в Карпатах таки немає. Але «Карпатське море» є – це нереалізований проект будівництва водосховища та ГЕС обсягом 200 мільйонів метрів кубічних поблизу Сколе, на річці Стрий в межах Карпатських гір. Варто це побачити.
Також можете замовити екскурсію у Львів, Самбір, Дрогобич, Закарпаття.
Карпатський трамвай
Зазвичай подорожі Карпатським трамваєм проходять за класичним чотирьохгодинним маршрутом. Початок маршруту об 11:00 з смт. Вигода, Долинського р-ну Івано-Франківської обл. Він пролягає повз знамениту гору Церковище, болото-заповідник Ширковець. Перша зупинка біля води "Горянка" в селі Новий Мізунь. Далі Карпатський трамвай заїжджає в Дубовий кут на маневри та повертається до Мізунських водоспадів. Після невеликої зупинки, маршрут продовжується повз джерело "Дзюркач" до санаторію "Джерело Прикарпаття", де колись проходили реабілітацію космонавти. Тут туристи можуть відвідати підвісні мости через річку Мізунка, придбати сувеніри із символікою "Карпатський трамвай", а також, перекусити. Далі трамвай відправляється до смт. Вигода куди прибуває о 15:00. Аналогічна поїздка може відбуватись з 15:00 до 19:00. Івано-Франківська обл., Долинський р-н, смт. Вигода.
Трускавець
У Трускавці 11 мінеральних джерел, які лікують захворювання травної та видільної систем, дихальних шляхів, інтоксикацію, покращують стан шкіри. Примітно, що всі джерела названі в більшості жіночими і рідко чоловічими іменами (найчастіше їм просто привласнюють номери).
Також тут є багато різноманітних СПА-процедур, Палац культури, де кожен день виступають імениті артисти, Кінопалац «Злата» з двома надсучасними залами, єдиний на західній Україні «Дельфінарій», гірка для зимового тюбингу, найстаріша на пост радянському просторі дискотека «Шайба», та величезна кількість вишуканих ресторанів з різноманітною кухнею.
Дрогобич
Костел Святого Варфоломея, міська ратуша, будинок Бруно Шульца, будівля старого книжного магазину Хальпернів і багато інших визначних пам’яток подарує вам Дрогобич — одне з найстаріших міст Західної України.
Аквапарк
Єдиний в Східниці аквапарк знаходиться в готелі «Три сини та донька». Він включає чотири кручених гірки і швидкий спуск, а також зону з басейнами, в тому числі великий дитячий басейн з маленькими гірками. Аквапарк відкритий, тому працює тільки в теплу пору року з 10:00 до 19:00 і закривається з настанням осені.
Боулінг
У тому ж готелі «Три сини та донька» всі бажаючі можуть орендувати доріжку для боулінгу. Всього їх три, тому домовлятися краще заздалегідь і розраховувати кількість гравців.
Риболовля
Є декілька локацій з форельниками:
12 км від Східниці (15 хвилин їзди на автомобілі) в селі Опака місце в регіоні для лову форелі. Спійману рибу можна замовити на обід або вечерю, при цьому на відміну від багатьох подібних сервісів, ви можете самі вибрати, як вам її приготують: на багатті, закоптити, посмажать, нафарширують або зварять юшку. Також тут є тюбінг, на якому можна покататися в любий сезон.
Також форельник є і в селі Рибник (12 км) по дорозі до якого відкриваються чудові краєвиди і один з них вид на річку Стрий, де вона робить поворот на 180 градусів, місцину так в народі і називають Лікоть 49°11'06.3"N 23°18'33.4"E
Кінні прогулянки і уроки народного ремесла
Замовити кінну прогулянку по горах можна в готельному комплексі «Карпатські полонини» (село Орів, недалеко від Тустанської фортеці). У стайні 6 коней, що визначає максимальну кількість учасників прогулянки. У провідників розроблено безліч мальовничих маршрутів різних рівнів складності по горах, лісах, полях і річках. Максимальна дистанція — 26 км (тривалість прогулянки — 7 годин). Новачкам пропонуються уроки верхової їзди. Також в готелі можна замовити майстер-клас гончарного мистецтва, ковальської справи та роботи по дерев
Велосипедні маршрути
Поблизу Східниці уторовані два основних маршрути. Перший нескладний і підійде любителям велоспорту — дорога зі Східниці в Тустань. Другий більш складний сподобається екстремалам — парк Сколівські бескиди (починається прямо з міста Сколе). Відзначимо, що покататися можна і просто по місту або околицях. В Східниці шанобливо ставляться до велосипедистів, є спеціально обладнані доріжки і стежки в лісах.
Квадроцикли, джипи і картинг
Всі три драйвових послуги можна замовити в готельному комплексі «Таор» в селі Ластівка (15 км від Східниці). Вам можуть запропонувати тривалі екскурсійні тури на квадроциклах або джипах. На квадроциклі може їхати одночасно 2 людини, в джипі — водій і 3 пасажири. Якщо ви не каталися на карті по непідготовленій дорозі під відкритим небом, то ці відчуття просто потрібно пережити.
Пейнтбол
Всупереч очікуванням, пейнтбол в Карпатах проходить також на обмеженій території. Тобто, втекти відстрілюватися в ліс не вийде. Ми підкажемо дві локації, де вам можуть запропонувати дану послугу, тим більше ми вже про них згадували: «Таор», с. Ластівка, вул. Івана Франка та «Карпатська полонина», с. Орів
Аерошут
Аерошут є мотовоз з парашутом, здатний за рахунок розгону і потоків повітря підняти вас в небо. Щоб оглянути Карпати з висоти пташиного польоту, зверніться за послугою до згаданого вище готель «Таор» в с. Ластівка або санаторію «ДіАнна» в Східниці.
Повітряні кулі.
Східницю полюбили пілоти повітряних куль, тому часто в небі можна помилуватися цими велетнями. Замовити можна за телефоном 0676791118 Микола.
Рафтинг
У 33 км від Східниці в селі Дубина починається сплав по річках Опір та Стрий, довжиною в 15 км. Сплав на туристичних катамаранах відмінно підійде навіть для новачків, які зважилися на рафтинг вперше, оскільки складні ділянки змінюються спокійними водами, і ви можете милуватися красотами, які постають перед вами. Вся програма займає близько 9 годин. Придбати тур можна в турагентстві «InLviv» онлайн або за адресою Львів, вул. Чайковського, 20.
Мотузковий парк
– це екстремальний відпочинок для дорослих та дітей. Тут Ви зможете насолодитись чудовими краєвидами, подолати страх висоти та випробувати свою відвагу у проходженні цікавого маршруту над землею, отримати море емоцій та забути про повсякденні клопоти.
Є різні варіанти. База «ТАОР», База «Крутогір», Бориславський міський парк. На базі «Осоння Карпат» є ZipLine.

Гастроекотуризм
Фермерське господарство «Техас», відкрите для туристів, за 15 хв від Борислава. Ранчо запрошує на екскурсію господарством, а також скуштувати та придбати свіже молоко, фермерські сири та сало власного виробництва. На фермі розводять свиней породи угорська мангалиця, овець гірськокарпатської породи, індиків та кіз. Завітавши на цю ферму, ви зможете скуштувати екологічну продукцію і гарно відпочити. Адреса: с. Попелі.
Молочна ферма Прикарпаття «Мукко» заснована 16 травня 2015 року. Наша еко ферма знаходиться в екологічно чистому регіоні Прикарпаття, поблизу курортів Моршин та Трускавець. Довкола – лише чисті пасовища та жодного великого підприємства. Тому ми гарантуємо, що у наших кізочок та корівок екологічно чисті корми та збалансований раціон харчування. На власній фермі ми вирощуємо кіз альпійської породи та голштинську породу корів. Наше молоко має особливі властивості та приємне на смак. Тому сир надзвичайно смачний. Ми виготовляємо наш сир за безпосередньою допомогою та рецептами голландського сировара з 20-річним досвідом – Хуга Ван де Граафа. Завдяки безконтактному доїнню та професійній технології визрівання уся цінність натурального молока передається сиру і робить його по-домашньому смачним та корисним. Адреса: с. Угерсько, вул. Лісова 2а , (поворот на с.Вівня) Стрийський район, Львівська область.

Майстер-класи з випікання хліба.
Ви зможете побачити як вариться їжа в справжній печі на дровах, попробувати власноруч ткати полотно на ткацькому верстаті, змолоти зерно на жорнах, збити натуральне масло та продегустувати його. Проведіть чудово час разом із дітьми, взявши участь у випіканні хліба на дровах в печі, розмалювавши екоторбу чи рюкзак, використовуючи акрилові фарби, та заберіть власноруч створений сувенір. Етно-комплекс “У Дворі” розташований у селі Підгородці

Все для Вашого комфортного відпочинку!